ZÁPIS ZE TŘÍDNÍCH SCHŮZEK

Zápis z třídních informativních schůzek konaných 8. 9. a 9. 9. 2011
  • provoz MŠ a režim dne, z toho vyplývá: – do MŠ děti dovádět do 8,00 hodin, – po obědě děti vyzvednout ve 12,15 – 12,30 hod., – odpoledne děti vyzvedávat od 14,45 hodin, nejpozději v 16,00 hodin
  • prosíme o ohleduplnost ze strany rodičů a dětí, které chodí po obědě. Pokud si hrajete na zahradě, velice nás rušíte, byli bychom rádi, kdybyste si přišli pohrát až odpoledne.
  • odhlašovaní dětí nejpozději do 8,00 hodin, pokud se nestihnete odhlásit, oběd vám bude napočítán a vy jste povinni ho uhradit. Máte ale možnost – a to po telefonické dohodě si přijít v době od 11,30 do 12,00 a oběd si vyzvednout. Po delší absenci děti telefonicky přihlašujte.
  • děti potřebují – náhradní ponožky, kalhoty, spodní prádlo, tričko, holinky nebo jiné nepromokavé boty, v zimě návleky, aby nepadal sníh do bot, rukavice na provázek, označit
  • poplatky v MŠ hradíme zpětně, dodržovat první tři pracovní dny v následujícím měsíci. Školné = 200 Kč, stravné celodenní 22 Kč, polodenní stravné 18 Kč. Pokud jdete nečekaně po obědě, odpolední svačiny jsou připravené na stolečku. Je potřeba ale tuto změnu nahlásit už ráno.
  • pracujeme podle školního vzdělávacího programu, každá třída má svůj třídní program uzpůsobený věkovým zvláštnostem. Vedeme děti k samostatnosti, prosíme o spolupráci, důslednost – viz „Dvacatero“. Do programu můžete nahlížet, sledujte nástěnky, vítáme vaše nápady na nové aktivity.
  • školní řád a řád školní jídelny je závazný pro pedagogy i pro rodiče = zajistí nám to klidný chod MŠ. Visí na nástěnce vedle kuchyně , kdykoli prostudujte.
  • nemocné děti – o přijímání nemocných dětí je zmínka i v našem řádu školy. Prosím o dodržování a ohleduplnost k vlastnímu dítěti, ale i k ostatním dětem. Léky nepodáváme! Pouze, bude-li se jednat o léky zkonzultované s lékařem.
  • akce plánované na rok: viz ŠVP – připravte průběžně dětem kostýmy ( lidová řemesla nebo kroje)
  • kroužky – keramika 50 Kč za 1 lekci (250 Kč na pololetí) – opět 1x za měsíc, logopedie – p. uč. Vobrubová, angličtina – p.u č. Nedvědová, flétnička – p. uč. Kultová - AJ a flétny začnou od října, plavání 1000 až 1300 Kč – bude na jaře: duben, květen
  • sletová skladba na Všesokolský slet – podmínkou je členství v Sokole – zájemci si budou hradit částečně dresy + členství v sokole = 100 Kč na 1 rok. Členům by potom sokol částečně přispěl na dresy (asi 300 Kč), děti budou tímto i pojištěné.
  • příspěvky: SULIHARA – 20 Kč za dítě, SRPŠ – 50 Kč, + každý, prosím, doneste 1 celý balíček papírových kapesníků
  • hračky z domova nenosit, pouze pokud je to potřeba, tak plyšového mazlíčka na spaní