PROVOZ OBNOVEN

Dnes, 3. 6. 2013 v odpoledních hodinách, bude obnoven provoz přes Suchovršice a otevřena hlavní silnice z Úpice až do Trutnova. Zítra, 4. 6. 2013, bude fungovat i autobusová doprava. Do MŠ se dostanete už po silnici svým vozem nebo můžete využít ranní dovážení dětí autobusem. Provoz MŠ funguje bez omezení.
D. Kultová

VELKÁ VODA

Pozor – z důvodu velké vody je silnice z Úpice do Suchovršic uzavřena. Uzávěrka bude minimálně do úterý 4. 6. 2013.
Do mateřské školy se dostanete pěšky, na kole nebo přes Kvíčalu. To ale doporučuji nechat auto na Kvíčale, protože cesta je velice podmáčená. V každém případě je to na gumáky.
D. Kultová

KONEC PROJEKTU CESTOU NECESTOU...

Celá SULIHARA pilně po celý rok pracovala na společném projektu zaměřeném na enviromentální výchovu. Společně jsme zorganizovali i několik společných akcí:
  • bramboriáda v Havlovicích
  • promítání o přírodním bohatství v Krkonoších v Libňatově
  • exkurze na Lesnické akademii v Trutnově
  • přehlídka MŠ zvaná „Sluníčko“ v Suchovršicíc
oslava svátku dětí a odměna za celoroční práci pro děti ve spolupráci se studenty Gymnázia v Úpici, kteří si pro děti připravili cestu pohákou se spoustou zajímavých úkolů
Spolupráce MŠ Suchovršice, Libňatova a Havlovic – SULIHARA trvá již 14 let. Nejnáročnější jsou přesuny dětí a to nejen organizačně, ale především finančně. Proto si již několik let žádáme SOJH o granty. V tomto školním roce jsme získali na naši činnost částku ve výši 4000 Kč. Chtěli bychom touto cestou poděkovat. Velice si této podpory už od samého počátku vážíme. Máme tak větší možnosti dětem výuku zpestřit. Navíc vznikají nová přátelství mezi dětmi a také mezi jejich rodiči, kteří si na společných setkáních rádi popovídají a vyměňují si své zkušenosti. Získané finance využíváme na hrazení dopravy a na odměny pro děti. Děkujeme.

LOTRANDIÁDA

o. s. Šotek z Červeného Kostelce
Dnešní dopoledne jsme navštívili slavnostní otvírání rekonstruované budovy sociální firmy Lotrando, která nesla název Lotrandiáda.
Prohlédli jsme si budovu, vyřádili jsme se s agenturou „Vosa jede“ – tancovalo se, zpívalo, soutěžilo a fotografovalo.
Dále nás bavilo o.s. Šotek z Červeného Kostelce – což vlastně byli klauni, kteří dětem nachystali spoustu zábavných stanovišť.
Moc děkujeme všem pořadatelům za příjemně strávené dopoledne, moc jsme si to užili.

POPRVÉ DO ŠKOLY

Poprvé do školy
Dobrá nálada, slavnostní atmosféra, trochu napětí a očekávání, překvapení a nakonec velká úleva - tak to byly jen některé z pocitů, které prožívali noví prvňáčci.
Dnes měli svůj velký den a nastoupili do školy, kde se naučí psát, číst a počítat. Přejeme Vám s kamarády ve školce ať se vám daří sbírat jedničky a pochvaly, hodně nových kamarádů, spoustu úspěchů a tu nejhodnější paní učitelku. Pár fotografií...

KROUŽEK KERAMIKY

Keramika
Již druhým rokem využíváme nabídky paní Martiny Poliakové a pracujeme pod jejím vedením s dětmi v kroužku keramiky. Práce děti velmi baví a je to vidět i na výsledcích. Po každé hodině má každý svůj originální výrobek. Náročnost výroby keramických předmětů se stupňuje. Nejdříve si děti jen vykrajovaly tvary formičkou a zdobily je, následovaly výrobky, kde se hlína lepí k sobě a vznikne prostorové dílko – např. hnízdečko s ptáčaty, nebo si už děti dokázaly vyrobit keramický obrázek zdobený lazurovou barvou či se zapečeným sklíčkem. Posledním výrobkem byla miska na oříšky, všechny výrobky dělají velkou radost děten i rodičům. Foto zde.

ZIMNÍ RADOVÁNKY

Zimní radovánky
Sněhová nadílka není moc velká radost pro dospěláky, ale dětem dokáže vykouzlit úsměv a způsobit obrovskou radost.
A tak pekáčujeme, stavíme iglů a sněhuláky. Vyšlapáváme si ve sněhu cestičky a tvoříme tak obrovské labyrinty.
Je to prostě fajn. Fotografie najdete zde.