VÝTVARNÁ SOUTĚŽ ROZESMÁTÝ SVĚT

Výtvarná soutěž Rozesmátý svět
Mateřská škola Suchovršice slavila velký úspěch ve výtvatné soutěži, kterou pořádala ZŠ Bří Čapků.
Z osmi možných diplomů získaly děti ze Suchovršic hned pět. A tak blahopřeji v kategorii předškoláků Daniele Mikešové k 1. místu, Lucince Mlýnkové k 2. místu a Elizabetce Seidlové k 3. místu.
V kategorii dětí do 5 let blahopřeji Karolínce Řehákové ke krásnému 2. místu a Andreje Zárubové ke 3. místu. Podívejte se na fotografie.

HORY

Víkendový pobyt na horách
Víkendový pobyt na chatě Vendlovka a Zrcadlovka (7. - 9. 5. 2010)
Tak je to za námi. Celkem 51 účastníků víkendového pobytu „přežilo“ ve zdraví.
A co se dělo? To vám nejlépe vypoví fotografie, ale byl i karneval, tvořili jsme, soutěžili, hráli si, cvičili, zpívali a povídali si, nechyběl celodenní výlet, který byl tentokrát s dobrodružstvím, protože jsme se ztratili, ale o to větší radost jsme měli z návratu na chatu. Příjemně jsme se unavili, ale hlavně jsme se všichni odreagovali od každodenních starostí.

NA HRADĚ A V PODHRADÍ

Občanské sdružení Prima rodiny pořádá dne 22. 5. 2010 od 13.30 hodin na hřišti u MŠ v Suchovršicích slavnost NA HRADĚ A V PODHRADÍ
Čeká Vás středověká hostina, Úpičtí střelci, tradiční řemesla - kovář, tkadlena tvořivá středověká dílna, zábavné úkoly pro děti, souboj rytířů na koních odměna pro všechny rytíře a princezny, jízda na koni, taneční zábava, bohatá tombola a kolo štěstí

Těšíme se na Vás!

PEJSEK A KOČIČKA

SULIHARA, o.s. vás zve na veřejné vystoupení dětí, konané v rámci projektu
„Kdo je pejsek a kočička, ví každý kluk i holčička“
Čtvrtek 20. května 2010 v Kulturním domě v Libňatově.
Začátek v 16.30 hodin. Vstupné dobrovolné. Sraz dětí v 16.00 na místě.
Prosíme rodiče, aby dětem na vystoupení zajistili toto oblečení: děvčata - bílé ponožky, barevné bavlněné sukýnky, chlapci - riflové kalhoty.

OTEVÍRÁNÍ ZAHRADY

Otevírání zahrady
Děti v mateřské školy v Suchovršicích se radují z nových hracích prvků na zahradě u školky. Nejdříve děti pozorovaly instalaci herních prvků, potom úpravy terénu a konečně přišla ta chvíle, kdy jsme zahradu slavnostně otevřeli. Poučení o bezpečnosti, přání bezva zážitků při hře s kamarády a jdeme na to. U každého herního prvku jsme si zazpívali nebo zatancovali. Děti vymyslely originální jména a odstříhaly pásky. A chcete také znát jména? Loď se jmenuje „Santa Mária“, koník „ Jitřenka“, dvouhoupačka: „Gaston a Blesk“, trojhoupačka „Trolika“. Tímto je zrušen zákaz vstupu a „HURÁ“, jdeme si užívat a hrát. Všechno jsme nafotili. Děkujeme Obecnímu úřadu za tuto proměnu.

DEN ZEMĚ

Den Země
„…naše Země kulatá je, říká se to, po nebi se koulí..."
Slova této písničky nám zahájila týden věnovaný svátku naší planety ZEMĚ. Vymýšleli jsme s dětmi, jak můžeme planetě pomáhat, aby byla stále krásná se spoustou přírodních krás a „pokladů". Víme, co je správné, co ne. Jak se chovat v přírodě, poznáváme a pozorujeme volně žijící zvířata v lese, na louce, u vody... Třídíme odpad. Děláme pokusy s rychlením semínek. Sázíme nové keře a stromy. Dnes již víme, co rostlina ke svému životu potřebuje, chápeme rozdíl mezi sázením a setím, odhalili jsme hned několik rozdílů mezi člověkem a rostlinou a při tom zároveň objevili, kolik toho máme společného.
Uklidili jsme kus lesa, kam si nejvíce chodíme hrát. Teď už si v našem lesíku můžeme zpívat: „V lese je krásně, jehličí voní, příroda prosí, nebuďte sloni...“ Namalovali jsme si krásné obrázky. Pomohli jsme s úklidem okolo řeky nebo potoka ve svých vesnicích a připojili jsme se tak již tradičně – tentokrát už k XI. ročníku IGELITIÁDY, která proběhla v Úpici a jejím okolí po celý den 22. 4. 2010. Prohlédněte si fotografie.