PSÍ ÚTULEK

Psí útulek
SULIHARA navštívila psí útulek ve Dvoře Králové.
Nevlídné květnové počasí nás neodradilo od výletu do psího útulku. Nejsme přece z cukru, tak to nějak zvládneme a také vše dopadlo výborně. (Tedy až na ty zablácené boty a kalhoty, ale jinak to nešlo). Zmokli jsme jenom cestou ze školky k autobusu a pak už se počasí umoudřilo a dokonce na nás i vykouklo sluníčko. Pravda, jen na chvilenku. No a co jsme viděli? Spoustu pejsků, které se ztratili nebo je už „páníčkové“ nechtěli. Starají se tu o ně velmi pěkně – bydlí v čistých kotcích, pravidelně je krmí a hlavně – hlavně jim dopřávají volný pohyb ve velkém výběhu a také je tu cvičí – nebo-li, učí je poslouchat. Měli jsme příležitost poznat pejska s vysokou školou poslušnosti – který se jmenuje Bedřich a cvičeného policejního psa – ten se jmenoval Car. Policejního psa nám ukázali v akci – přímo policisté. Viděli jsme jak najde ztraceného člověka, jak dokáže zadržet zloděje, jak se zachová, když někdo zaútočí na jeho pána. Po krátké ukázce Car odjel s policií přímo do akce – hledat ztracené osoby.
Bylo to moc pěkné, děkujeme majitelům za nádherné dopoledne, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí.