DEN PRINCEZEN, PRINCŮ A RYTÍŘŮ

Den princezen, princů a rytířů
V pátek 18. 1. 2013 se třída mladších dětí proměnila na království. Děti se tak ocitly na hradě a v podhradí. Kulisy si děti vlastnoručně vybarvovaly v předchozích dnech. Dokonce se tu objevila jeskyně s drakem, který hlídal vzácné „drahokamy“. Děti během dopoledne plnily několik úkolů, aby si drahokam zasloužily. Jmenujme alespoň některé z úkolů: vyrobit si zápich princezny nebo rytíře, kde děti procvičily správné držení tužky, vybarvování, stříhání a započatou činnost dokončit. Naučily jsme se hudebně pohybovou pohádku „O Šípkové Růžence“, každý si vyzdobil dle vlastní fantazie královskou korunu, házeli jsme na cíl plyšovou hračkou, no a lezli jsme po žebříku, při čemž děti překonávaly strach a vyzkoušely stříhání provázku ve svislé poloze, princezny si se svými princi a rytíři zatančily na královském plese. Po celé dopoledne si děti hrály v krásných kostýmech, které jim připravili rodiče. Všem rodičům mnohokrát děkujeme za spolupráci. Páteční dopoledne se nám moc líbilo, podívejte se na naši fotodokumentaci z pohádkového království.