Ošetřovné
28. 3. 2020
Jarní pozdrav všem kamarádům
21. 4. 2020
Ošetřovné
28. 3. 2020
Jarní pozdrav všem kamarádům
21. 4. 2020

Milé děti, vážení rodiče, přinášíme vám opět několik tipů, jak se s dětmi zabavit na téma VELIKONOCE. Na 5. 4. 2020 vychází dle kalendáře Květná neděle. V našem kraji jde o tradici, kdy chodí na pomlázku holčičky a zpívají starou známou koledu: „Líto, líto nesu, až se celá třesu. Ráno jsem nic nesnídala, na koledu pospíchala, abych něco dostala“. K tomu mají ozdobenou větvičku smrku stužkami – tak zvané líto. Dále nám kalendář připomíná, že 13.4.2020 na Velikonoční pondělí přijde na řadu koleda chlapců. Ti už mají pomlázku z vrbového proutí zdobenou stužkami a velkou spoustu koled. My ve školce máme rádi tuto: „hody, hody doprovody, dejte vejce malovaný, nedáte-li malovaný, dejte aspoň bílý, však vám ta slepička snese jiný“. No a co můžete tvořit? Ozdobte se březové a vrbové proutky mašličkami, pověste na ně zdobená vajíčka – papírová, nebo vejdunky. Vytvořte si jarní zápich – kuřátko, slepičku, králíčka, květiny, berušku, motýla – zkrátka, co vás napadne a ozdobte mamince třeba pokojové květiny 😊. Opakujte si při tvoření barvy, počítejte všechno, co jde spočítat, zopakujte prostorové vztahy (nad, pod, vedle, za, před…), hledejte okolo vás geometrické tvary a nezapomeňte na domácí zvířátka a jejich mláďata, kterých právě v tuto dobu přichází nejvíc na svět. Přikládám několik omalovánek, šablon na tvoření a obrázkovou pohádku. Tak pěkné velikonoční svátky vám všem. D + P + P