Ošetřovné
28. 3. 2020
Jarní pozdrav všem kamarádům
21. 4. 2020

Milé děti, vážení rodiče, přinášíme vám opět několik tipů, jak se s dětmi zabavit na téma VELIKONOCE. Na 5. 4. 2020 vychází dle kalendáře Květná neděle. V našem kraji jde o tradici, kdy chodí na pomlázku holčičky a zpívají starou známou koledu: „Líto, líto nesu, až se celá třesu. Ráno jsem nic nesnídala, na koledu pospíchala, abych něco dostala“. K tomu mají ozdobenou větvičku smrku stužkami – tak zvané líto. Dále nám kalendář připomíná, že 13.4.2020 na Velikonoční pondělí přijde na řadu koleda chlapců. Ti už mají pomlázku z vrbového proutí zdobenou stužkami a velkou spoustu koled. My ve školce máme rádi tuto: „hody, hody doprovody, dejte vejce malovaný, nedáte-li malovaný, dejte aspoň bílý, však vám ta slepička snese jiný“. No a co můžete tvořit? Ozdobte se březové a vrbové proutky mašličkami, pověste na ně zdobená vajíčka – papírová, nebo vejdunky. Vytvořte si jarní zápich – kuřátko, slepičku, králíčka, květiny, berušku, motýla – zkrátka, co vás napadne a ozdobte mamince třeba pokojové květiny 😊. Opakujte si při tvoření barvy, počítejte všechno, co jde spočítat, zopakujte prostorové vztahy (nad, pod, vedle, za, před…), hledejte okolo vás geometrické tvary a nezapomeňte na domácí zvířátka a jejich mláďata, kterých právě v tuto dobu přichází nejvíc na svět. Přikládám několik omalovánek, šablon na tvoření a obrázkovou pohádku. Tak pěkné velikonoční svátky vám všem. D + P + P