Velikonoce bez školky
5. 4. 2020
Čarodějnický pozdrav
25. 4. 2020

Jarní pozdrav všem kamarádům

Ahoj děti, byla jsem vám alespoň udělat aktuální fotku školky a zahrady, abyste nepřišly o tu krásnou podívanou, jak nám na zahradě krásně kvetou stromy a keře. Mám pro vás znovu několik nápadů, jak se doma s rodiči a sourozenci zabavit. Venku je spousta příležitostí pro pozorování a zkoumání. Pozorujte jak se celá příroda probouzí a proměňuje. Zkuste pojmenovat některé jarní kvítky, poznávejte stromy jehličnaté a listnaté. Při procházkách pozorujte berušky, mravence, broučky, šneky, žížaly, včelky, první motýlky. Nezapomínejte sportovat – běhat, skákat, jezdit na kole, házet třeba šiškou do dálky a na cíl. Možná si s vámi rodiče dají závod 🙂 Zkoumejte, co je velké x malé, hranaté x kulaté, krátké x dlouhé, vysoké x nízké, široké x úzké – zkrátka, hledejte protiklady. Také si procvičte geometrické tvary, počítejte, kreslete, stříhejte, zpívejte, vyprávějte pohádky… Ozveme se vám zase za týden, přidáme nápady, jak se zabavit na „čarodějnice“. Mějte se krásně a nezapomínejte rodičům pomáhat.