Zážitkový den ve školce plné čarodějnic a čarodějů

Čarodějnický týden
Čarodějnický týden
1. 5. 2023
Svátek maminek
Svátek maminek
8. 5. 2023
Čarodějnický týden
Čarodějnický týden
1. 5. 2023
Svátek maminek
Svátek maminek
8. 5. 2023

Zážitkový den ve školce plné čarodějnic a čarodějů

V pátek jsme se ve školce všichni sešli v kostýmech a zkoušeli jsme si roli čarodějnic, které se chystají slavit svůj svátek. Den byl plný soutěží zaměřených k tématu: lovili jsme pavouky z pavoučích sítí pinzetou, pomocí kolíčků jsme třídili barevné červíky do barevných domečků, hráli jsme brčkovanou, krmili jsme pavouka tlustými i hubenými mouchami, létali jsme na košťatech, řešili jsme sudoku, počítali jsme a poznávali bylinky, zkoušeli jsme jakou máme paměť při hádání předmětů, které se ukrývaly pod šátkem, nechyběla židličkovaná, hod na cíl a kouzla. Co jsme kouzlili? – rozpouštěli jsme „žabí bobky“, rozkvetla nám louka z vodních květů, vybouchly dvě sopky, bublaly nám dvě lávové lampy a v mléce jsme zkoušely, jak jar dokáže odpuzovat barvu. Za krásné kostýmy a úspěchy v soutěžích děti obdržely vysvědčení i sladkou odměnu. / foto