Sportujeme se zvířátky
31. 1. 2024
Lyžařský kurz, den druhý
31. 1. 2024
Sportujeme se zvířátky
31. 1. 2024
Lyžařský kurz, den druhý
31. 1. 2024

Dneska se vydalo 15 předškoláčků za dobrodružstvím do lyžařské školičky Bret v Žacléři. Cesta do neznáma byla plná očekávání i napětí, jak to zvládneme. První překážku – cestu do areálu po ledu jsme zvládli bez obtíží, následovalo obouvání lyžáků, což bylo pro úplně začátečníky také dobrodružství, ale vše se zvládlo. Po té přesun v lyžákách i s lyžemi na svah, kontrola, jak vypadají moje lyže, rozcvička a šup … nazouvání lyží. Pro někoho překvapení, jak to na nich jede, hlavně tam, kam nechci, ale věřte nebo nevěřte, po malé chvilce všichni lyže zvládají, a tak můžeme jezdit. Instruktoři si hned vytipovali zdatnější lyžaře, kteří si jezdili na pásu do kopce a „frrrr“ z kopce dolů. Ti, kteří stáli na lyžích prvně, trénovali správný postoj, učili se lyže zastavit a trénovali i zvedání se ze země, což je pro lyžaře také důležitá dovednost. V polovině kurzu přišla vhod svačinka a zpět do MŠ se nám ani nechtělo, protože dopoledne bylo báječné a straaaašně rychle nám to uteklo. Už se těšíme na zítra. / foto