SUCHOVRŠICKÁ SMRŤAČKA

Děti z mateřské školy a hudební skupina HF Band
První jarní den - 21. 3. 2010 jsme v Suchovršicích tradičně vynášeli "Smrťačku". Pro nezúčastněné krátce vysvětlím. Jde o vítání jara a symbolické vyhánění paní ZIMY ze vsi. Místní hasiči vyrobí a vystrojí nevěstu a ženicha, kteří jsou neseni přes celou vesnicí za doprovodu průvodu lidí. Děti cestou zpívají: "Smrt nesem  ze vsi, má dlouhé vousy. Nedáme jí zvoniti, až nás bude honiti... Hůůůůůůůů". Letos průvod oživily dva koňské povozy, hudební skupina HF Band a velikonoční výstava v nové hasičské zbrojnici. Po spálení "Smrťačky a smrťáka" předvedly děti z Mateřské školy Suchovršice v sále místní restaurace pásmo lidových tanečků v krojích. Po krátké přestávce program pokračoval a hrála se pohádka "Mrazík" - mimochodem už po 4. a to pro velký úspěch :)
Prohlédněte si fotografie, které nafotil pan Libor Hájek.