SMRŤAČKA 2013

Smrťačka 2013
V letošním roce je 17. 3. 2013 je „Smrtná neděle" a jako již každoročně bývá v Suchovršicích zvykem, budeme vynášet „Smrťačku", nebo-li vyhánět ze vsi zimu a vítat jaro. Přijďte se podívat i vy. Průvod vychází ve 14,00 hod. od dřevěného mostu u Nedvědů, projde celou vesnicí až k dřevěnému mostu u Koptíků, kde se „Smrťačka a Smrťák" spálí a pošle po řece pryč z obce.
 Děti budou cestou prozpěvovat známě halekačky: „Smrt nesem ze vsi, má dlouhé vousy, nedáme jí zvoniti, až nás bude honiti! Hůůůůůůůůůů!", " Zimo, zimo, táhni pryč, nebo na tě vezmu bič! Byla zima mezi náni, ale už je za horami. Hu - hu - hu! jaro už je tu!", " Smrt nesem za lesem, nové léto přinesem! Smrťáka nesem, s velikým nosem, do vody ho dáme, pak mu zazíváme!"
Po spálení „Smrťáků" je pro všechny malé i velké děti v sále místním restaurace připraven zábavný program „Vosa jede". Přijďte se pobavit.